Czym najbardziej lubię nakładać podkład mineralny - Pędzle Annabelle Minerals

Mam wrażenie, że podkłady mineralne zrewolucjonizowały świat makijażu. A na pewno zrewolucjonizowało mój świat. Kosmetyki te nie tylko wpływają na efekt wizualny, ale też dbają o cerę. Ich największą zaletą są proste, naturalne składy, w których znaleźć można nadającą delikatnego blasku mikę, pomocny w walce z drobnymi wypryskami, antybakteryjny tlenek cynku oraz zapewniający doskonałe krycie dwutlenek tytanu, który dodatkowo chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym UVA/UVB na poziomie około 15 SPF. Sama produktów mineralnych używam około dwóch lat i nie wyobrażam sobie  zaprzestać. Prócz samych kosmetyków ważnym aspektem jest również sposób ich nakładanie. Do tego najlepszą pomocą są dla mnie pędzle. To je właśnie chcę Wam przedstawić w tym poście.


Od lewej Flat Top, Short Top, Kabuki

Zacznijmy może jednak od tego jak nałożyć mineralny podkład mineralny? Podkład mineralny można aplikować na mokro, spryskując delikatnie włosie pędzla wodą termalna, wodą mineralną czy hydrolatem. Dobrze do tego nada się również zwilżona gąbeczka. Podkład mineralny można również połączyć z kremem, olejkiem lub innym płynnym podkładem. Sposobów jest na prawdę wiele, przyjrzyjmy się jednak dokładnie pędzlom. Sama używam tylko nakładania na sucho przy użyciu pędzla na wcześniej nakremowaną twarz. Aby uzyskać dobry efekt:
  • Należy wysypać odrobinę pudru na wieczko lub inną czystą powierzchnię.

  • Delikatnie przyłożyć pędzel do powierzchni kosmetyku.

  • Otrzepać nadmiar produktu o wierzch dłoni lub brzeg pokrywki.

  • Cienką warstwę pudru rozprowadź po twarzy kolistymi ruchami, kierując pędzel od wewnętrznych partii twarzy ku zewnętrznym, co zapewni równomierną aplikację i brak nierówności. 

  • Rozprowadzam podkład aż za linię żuchwy, w kierunku szyi.
  • Jeżeli chcę uzyskać mocniejsze krycie stępluję pędzlem po skórze, ewentualnie nakładam drugą warstwę podkładu.

Do pracy z podkładem mineralnym mam pięć pędzli. Pędzel Kabuki mini od Lily Lolo, pędzel Kabuki od Vita Liberata i trzy pędzle od Annabelle Minerals, które omówię poniżej.

W zależności od tego jaki pędzel wybierzemy taki efekt krycia uzyskamy na skórze. Zaznaczę jeszcze, że wszystkie pędzle są z włosia syntetycznego i posiadają bambusowy trzonek.


Pędzel Kabuki posiada zaokrąglone, dwukolorowe włosie. Jest bardzo miękki. Możemy osiągnąć przy jego użyciu delikatne lub średnie krycie. Nakładamy pokład okrężnymi ruchami lekko dociskając. To mój faworyt. Poranny makijaż przebiega szybko i sprawnie. Łatwo się go domywa i dość szybko schnie. Jego cena to 32,90 zł.

Pędzel Short Top zapewni bardzo mocne krycie. Należy nakładać podkład ruchami stęplcującymi a następnie rozetrzeć. Jego włosie jest gęste zbite, również dwukolorowe. Ciężko go niestety domyć i bardzo długo schnie. Osobiście najrzadziej po niego sięgam. Jego cena to 39,90 zł.


Pędzel typu Flat Top jest ścięty na górze. Ma dwukolorowe włosie, jak pozostałe pędzle. Jest gęstsze niż przy kabuki. Daje krycie średnie do mocnego, ale to on pozwala dobrze wykorzystać pigmentację podkładu matującego. Lubię go używać jeżeli zależy mi na mocniejszym makijażu. Jego cena to 32,90 zł.Używacie podkładu mineralnego?
Czym go nakładacie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje bardzo za każdy pozostawiony komentarz :)

Copyright © 2014 Not Too Serious Blog , Blogger
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY