Odżywki do rzęs bez bimatoprostu, Regital Lash - efekty, zdjęcia przed i po i moja opinia
Cześć! Przyznam szczerze, że ten wpis ma bardzo duże opóźnienie. Mimo tego, że zdjęcia zrobione zostały już dawno temu, zarys postu "wisiał w Wersji Roboczej". Wychodzę jednak z założenia, że co się odwlecze to nie uciecze. Odżywki do rzęs są nadal popularne, także tematyka jest jak najbardziej aktualna. Sama marzę by posiadać wachlarz gęstych rzęs wokół oczu. Oczywiście bez przerysowania, najlepiej by wyglądało to naturalnie. Niestety genetyki nie przeskoczę. Obraz jest taki, że mam krótkie i proste rzęsy, których z daleka w ogóle nie widać. Dopiero porządna dawka maskary sprawia, że rzęsy jako tako wyglądają.

Czy jest coś, co można z tym zrobić? Przedłużanie, zagęszczanie rzęs, doklejanie kępek. Tylko to nie jest na zawsze...trzeba pamiętać o codziennym klejeniu pasków, albo uzupełnianiu wypadających kępkach. Inaczej wygląda to nieciekawie. Co zrobić by budzić się rano i rzęsy już wyglądały dobrze? Odżywiać!

Przyznaję się bez bicia - używam sporo kosmetyków. Staram się to robić racjonalnie, w miarę potrzeb. Najważniejsze jednak jest dla mnie bezpieczeństwo. Jeżeli jakiś produkt mnie uczuliła, staram się dojść jaki składnik może za tym stać. Podobnie jest w ze składnikami kontrowersyjnymi - staram się ich unikać. 


Odnośnie składników kontrowersyjnych, przybliżę teraz substancję zwaną bimatoprostem, która bardzo często znajduje się w odżywkach do rzęs. Jest to syntetyczny związek odpowiadający hormonowi z grupy prostaglandyn. Substancja ta wykorzystywana jest do kropli do oczu, które silnie obniżają ciśnienie śród i okołogałkowe. Efektem ubocznym stosowania preparatów na bazie bimatoprosu jest wzrost rzęs, zwiększenie ich ilość, długości i poprawa grubości, a także wzmocnienie ich kondycji i pogłębienie naturalnego koloru. Niestety istnieje tez bardzo dużo efektów negatywnych. Bimatoprost może powodować między innymi: przekrwienie spojówek, świąd, stany zapalne rogówki i spojówki, uczucie pieczenia i podrażnienia oczu, łzawienie, pogorszenie ostrości widzenia, ból oka i głowy, wzmożoną pigmentację tęczówki (barwnej części oka) oraz skóry wokół oczodołu, wynikającą ze zwiększenia zawartości melaniny w melanocytach. Ciemnienie skóry wokół oka powinno ustać po kilku tygodniach lub miesiącach od zaprzestania stosowania bimatoprostu, jednak inne efekty uboczne, takie jak zmiany zabarwienia tęczówki, mogą mieć charakter trwały.

Jakoś nie wyglądają zachęcająco wymienione tutaj zagrożenia, wynikające z chęci posiadania ładniejszych rzęs. No dobrze, ale nie tylko bimatoprost znacząco poprawia kondycje rzęs. I tutaj chciałabym Wam przedstawić polską odżywkę do rzęs, na którą się skusiłam po przeczytaniu składu - Regital Lash.Skład: Water, Hyaluron Acid, Collagen, Cucurbita Pepo Pumpkin Seed Extract, Sphingolipid, Myristoyl Pentapeptide-17, Arginine.

  • Water – woda
  • Hyaluronic Acid – kwas hialuronowy. Długotrwale nawilża i wygładza powierzchnię rzęs.
  • Collagen – kolagen, białko. Naturalnie występuje w strukturze włosa. Wygładza powierzchnię rzęs, nadaje im połysku oraz zapobiega ich wypadaniu.
  • Cucurbita Pepo Pumpkin Seed Extract – ekstrakt z dyni. Bogaty w witaminy i minerały. Nawilża, wzmacnia i zapobiega wypadaniu rzęs.
  • Sphingolipid – złożone, długołańcuchowe lipidy. Są nośnikiem substancji czynnych, zapobiegają utracie nawilżenia.
  • Myristoyl Pentapeptide-17 – peptyd, stymuluje wzrost rzęs. Sprawia, że stają się gęstsze i grubsze.
  • Arginine – arginina, aminokwas. Jest niezbędna do prawidłowego wzrostu włosa. Bierze udział w syntezie kolagenu.

Jak widzicie skład jest prosty i przyjemny.


Serum zakupiłam dokładnie 2 lipca w aptece internetowej. Cena preparatu waha się bardzo mocno i sięga nawet 90 zł! Mi udało się kupić Regital Lash za coś około 30 zł. Nie wiem skąd aż tak duża rozpiętość. 

Odżywkę skrupulatnie stosowałam tak jak zaleca producent - przez 6 tygodni, nakładając pędzelkiem (tak jak eyeliner), wieczorem przed senem. Poniżej znajdują się zdjęcia (no make up) przed i po stosowaniu odżywki Regital Lash. 

Prawe oko przed kuracją

Prawe oko po 6 tygodniach stosowania odżywki

Lewe oko przed kuracją

Lewe oko po 6 tygodniach stosowania odżywki

Jak możecie zauważyć rzęsy stały się dłuższe, tak jakby ciemniejsze i gęstsze. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona działaniem odzywki. W trakcie kuracji nie miałam żadnych problemów ze szczypaniem czy podrażnieniem oka czy skóry wokół oczu. Pędzelkiem łatwo było sunąć wzdłuż lini rzęs.

Następnym krokiem do naturalnego upiększenia rzęs było poddanie się zabiegowo laminacji rzęs, ale o tym przy innej okazji ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje bardzo za każdy pozostawiony komentarz :)

Copyright © 2014 Not Too Serious Blog , Blogger
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY