Uniwersalny poradnik prezentowy dla każdego, czyli pomysły na prezent na ostatnią chwilę


Święta coraz bliżej, a to oznacza, że zakupowa gorączka szaleje na całego. Wyprzedaże, promocje, propozycje prezentowe biją z każdej witryny sklepu stacjonarnego jak i na stronach e-sklepów. Czy Boże Narodzenie to tylko konsumpcja i dostawanie prezentów? Mam szczerą nadzieję, że tak nie jest i w tym wszystkich chodzi o coś więcej. O co dokładnie? To oczywiście pozostawiam  do indywidualnego rozważenia, bo nie zamierzam tutaj nikogo moralizować - w końcu to tylko blog urodowy ;) 

Podobno dawanie prezentów jest przyjemniejsze niż ich dostawanie. Uśmiech na twarzy obdarowanej osoby, która otwierając prezent od nas, zobaczy coś o czym zawsze marzyła. Prezenty właśnie takie mają być - mają cieszyć. To przeważnie rzeczy (bywa, że to coś niematerialnego), które byśmy chcieli, ale może są ważniejsze wydatki i odkładamy ich kupno na później (lub wcale). Jeżeli wstrzelimy się w listę marzeń obdarowywanej osoby to świetnie - gratuluję.  Z własnego doświadczenia proponuję zapisywać sobie zasłyszane pragnienia bliskich. Przykładowo przechodząc przez galerię handlową z mamą, zatrzymacie się przed witryną sklepową, mama powie, ale ładne kolczyki. Co z tego, że czerwiec - zapamiętać! A najlepiej przekazać informację dalej ojcu, żeby zapunktował przed żoną, wręczając jej kolczyki przy najbliżej okazji :)

Nie twierdzę, że kupowanie prezentów jest łatwe, szczególnie jeżeli nie mamy sposobności spędzać czasu z obdarowywaną osobą, przez co mamy utrudnione   wybadanie co może się podobać. Radziłabym wtedy szukać jakiegoś punktu zaczepienia. Może osoba, której chcemy kupić prezent lubi gotować, ma jakieś ciekawe hobby? Poniżej próbowałam zebrać moje subiektywne propozycje prezentów, którymi możemy obdarować każdego - mamę, babcię, ciocię, siostrę, koleżankę, brata, żonę, męża, tatę itd. Ten poradnik spokojnie można wykorzystać także jako pomysły na inne okazje np. na prezent urodzinowy.  

>zestawy prezentowe Sephora< >zestaw kąpielowy< >bilet do kina< >karty podarunkowe< 

Nie będę daleko od prawdy, jeżeli stwierdzę, że każda kobieta w mniejszym lub większym stopniu lubi kosmetyki, a szczególnie być nimi obdarowywana. Niezależne od wieku obdarowywanej Pani możemy spróbować postawić na taki pomysł. Prezent, który jest od razu pięknie zapakowany można znaleźć w Sephora. Gotowe zestawy kosmetyczne cieszą oko, a wybór i rozpiętość cenowa jest na prawdę duża. Pozostając przy zestawach chciałam jeszcze wspomnieć o propozycji Sweet Bath, które składają się z pięknie, ręcznie wykonywanych produktów do kąpieli - przy takim prezencie należy się jednak upewnić, że obdarowywana osoba posiada wannę.

Sceptycznie podchodzę do dawania pieniędzy jako prezent. W lepszym tonie wydaje się być obdarowanie kartą podarunkową lub voucherem. Oczywiście istnieją wyjątki - przykładowo siostrzeniec zbiera na nowy komputer. 

Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na duży wydatek, bądź chcemy być oryginalni proponuje wykonać prezent własnoręcznie. Polecam fajne miejsce, gdzie znajdziecie wiele inspiracji, w tym gotowe projekty do pobrania → Prezent DIY na Mikołajki – pomysł na wyjątkowy upominek / domowe kino mikołajkowe. Kreatywne prezenty są super!


>planszówki< >książki< >Moleskine< >kubek emergency< >kubek Muminki< >kubek LEGO< >kubek KEEPCUP< >kosmetyczka< >skarpetki Disney< >skarpetki w torebce królik< 

Co jeszcze?
Gry planszowe ich wybór jest ogromny - familijne, strategiczne, imprezowe do wyboru do koloru. Książka to dla mnie numer jeden jeżeli chodzi o prezent. Oczywiście istnieje ryzyko, że dana pozycja znajduje się już w biblioteczce osoby, której chcemy ją wręczyć. Stawiałabym wtedy na nowości lub książki trudno dostępne. Kalendarz, planner, dziennik, notatnik jest ich całe mnóstwo, szczególnie pod koniec roku. Z tych najbardziej neutralny jest dla mnie Moleskine. W domu czy w pracy dobrze mieć swój ulubiony kubek. Myślę, że czym bardziej odjechany motyw tym może bardziej ucieszyć. Podobnie jak gadżety i dodatki. Te różowe, słodkie podobać się będą pewnie i dużym dziewczynkom.

>kawy smakowe Frannys< >herbaty< >czekoladki< >Slow Paczka< >alkohol< >BIO produkty< 
A może coś na ząb?
Myślę, że bardzo fajnym i neutralnym pomysłem jest wybranie produktów spożywczych. Takie prezenty długo nie będą zalegać w domu, szczególnie jeżeli  postawimy na czekoladki. Dobrej jakości herbata i do tego w ładnym opakowaniu, a może smakowa kawa? Oby dwa produkty wypróbowałam i spokojnie mogę polecić. Niedawno pokazywałam Wam Slow Paczkę, która według mnie jest oryginalnym pomysłem na prezent. Możemy również sami spróbować skomponować taki box np. z eko produktów lub słodyczy. Jeżeli znamy produkty, które nasza obdarowywana osoba jest fanem to koniecznie muszą się znaleźć w takiej paczce :) Pamiętajcie alkohol tylko dla pełnoletnich! 

Mam nadzieję, że uda Wam się obdarować Waszych bliskich w podarunki, które sprawią im radość. Pamiętajcie, nie ważne ile kosztował prezent, najważniejsza jest w tym wszystkim po prostu pamięć o drugiej osobie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje bardzo za każdy pozostawiony komentarz :)

Copyright © 2014 Not Too Serious Blog , Blogger
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY