Podkłady mineralne Lily Lolo SPF 15 - jak wybrać odpowiedni kolor dla siebie?

Produkty mineralne są ostatnimi czasy bardzo popularne. Markę Lily Lolo poznałam już w zeszłym roku. Zainteresowały mnie ich podkłady mineralne, miałam jednak problem z doborem odpowiedniego odcienia do swojej cery. Nie były one dostępne nigdzie stacjonarnie by dobrać kolor podkładu "na żywo". Napisałam więc do Costasy, który jest przedstawicielem marki Lily Lolo w Polsce czy jest możliwość zobaczenia produktów by dobrać kolor podkładu. Pani Aleksandra pomogła określić mój typ mojej cery i tak trafił do mnie zestaw trzech mini wersji podkładów mineralnych i pędzel Baby Buki do ich aplikowania. W tym poście chciałabym Wam opowiedzieć jak dobrać kolor podkładu mineralnego, jak go nakładać i czy się one u mnie sprawdziły.Zacznijmy jednak od początku - Czym jest podkład mineralny?
Podkłady Lily Lolo występują w jednej formule, są sypkie i dostępne są w aż 18 odcieniach! Z racji bardzo prostego składu nie mają podziału na podkład matujący, nawilżający itp. przez co podkłady Lily Lolo są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.

Składniki podkładu mineralnego Lily Lolo to:
  • mika (Mica) – to właśnie mice podkłady zawdzięczają swoją lekkość i jedwabistość,
  • tlenek cynku (Zink Oxide) – posiada właściwości antybakteryjne i kryjące,
  • dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide) – tzw. biel tytanowa, ma działanie kryjące i jest naturalnym filtrem UV,
  • tlenki żelaza oraz ultramaryna – pigmenty mineralne.
Dzięki tak prostemu składowi kosmetyki mineralne są bezpieczne dla skóry. Kolejną ich zaletą jest fakt, że nigdy nie były i nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie produkcji. Znalazłam również informację, że minerały są wodoodporne. 


Dla kogo podkład mineralny?

W zasadzie dla każdego. Niezależnie od tego czy mamy skórę mieszaną, suchą, tłustą podkład mineralny może być stosowany w każdym przypadku. Jedyne co może różnić się odrobinę aplikacja.

Jest kilka sposobów aplikacji podkładu. Sposób aplikacji zależy również od rodzaju skóry. W przypadku skóry normalnej, mieszanej i tłustej, zaleca się klasyczną formę aplikacji, wykonując koliste ruchy przy użyciu pędzla kabuki. Czynność aplikacji podkładu powtarzamy kilkukrotnie, do uzyskania oczekiwanego efektu (zazwyczaj 3-4 cienkie warstwy).

W przypadku skóry suchej, naczyniowej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień, najlepiej jest aplikować podkład mineralny pędzlem kabuki wykonując krótkie, posuwiste ruchy z góry na dół. Można również delikatnie stemplować skórę pędzlem. Dzięki takiej formie aplikacji nie podrażniamy skóry włosiem pędzla (pędzel typu kabuki posiada bardzo delikatne włosie syntetyczne wysokiej jakości), jak również nie powodujemy mikro-złuszczania suchego naskórka. W przypadku nanoszenia podkładu metodą "stemplowania" należy pamiętać o tym, że dzięki takiej aplikacji uzyskujemy większe krycie, dlatego należy uważać z ilością warstw oraz kosmetyku.

Popcorn/In The Buff/Barely Buff

Jak dobrać odpowiedni dla nas odcień podkładu mineralnego?

Przed przystąpieniem do wyboru podkładu mineralnego, przyjrzyj się swojej skórze twarzy w świetle dziennym. Pozwoli to na określenie jej dominujących tonów. Pomocne będzie także przyjrzenie się żyłkom po wewnętrznej stronie nadgarstków. Jeśli są niebieskie – wybieraj spośród różowych kolorytów, jeśli zielone – celuj w cieplejsze tony. 

Źródło
Kolor podkładu należy sprawdzać na linii żuchwy. Jeśli efekt jest zbyt szary – podkład jest zbyt jasny, jeśli jest pomarańczowy – zbyt ciemny.


Z powyższych informacji ustaliłam, że kolor moich żył jest w tonacji zielonej, a skóra na szyi faktycznie ma żółte tony. Kiedyś myślałam, że przez moje zaczerwienienia na policzkach moja cera ma raczej kolor różowy. Jednak zdecydowanie lepiej wygląda na niej podkład z żółtymi tonami. Przy odpowiednim dobranym odcieniu żółtego, idealnie stapia się on z kolorem szyi. 


Z kolei odcień skóry zależy już mocno od stopnia opalenia skóry. Najbardziej skłaniałam się do jasnego, ewentualnie średnio jasnego. Tak trafiły do mnie mini wersje następujących odcieni:
  • Popcorn - ciepły, średnio-jasny
  • In the Buff - neutralny, jasny/średnio-jasny
  • Barely Buff - neutralny, średnio-jasny


Jak aplikujemy podkład mineralny?

Podkład mineralny należy aplikować na dobrze nawilżoną skórę. Jeżeli krem nie nawilża odpowiednio naszej skóry, kosmetyki mineralne nie będą prezentowały się dobrze.  
Przy użyciu pędzla tupu Kabuki - na spodek jednorazowo wysypujemy niewielką ilość produktu. Następnie "wmasowujemy" produkt w pędzel w taki sposób, aby proszek zupełnie zniknął ze spodka oraz z pędzla. Jeżeli pędzel zanurzymy w kosmetyku i strzepniemy nadmiaru, nie zmieni to w zasadzie nic w kwestii pylenia. Najważniejszy punkt procesu nabierania produktu na pędzel to wmasowanie go do prawie całkowitego zniknięcia z pokrywki/spodka. Następnie opukujemy brzegiem pędzla o pokrywkę/spodek, aby to co zostało na włosiu spadło do pokrywki ( znikoma ilość).  Kolejny bardzo ważny krok to uderzenie podstawa pędzla o płaską powierzchnię, który sprawia, że kosmetyk osadza się głębiej we włosiu, dzięki czemu nie występuje problem pylenia kosmetyku. Pędzel kabuki jest idealnym do tego narzędziem. Zasada w przypadku podkładu mineralnego jest taka, że nanosimy kilka cienkich warstw, zamiast jednej grubej. Musimy zbudować oczekiwany stopień krycia.

Aplikacja przy pomocy gąbeczki - wysyp niewielką ilość podkładu na pokrywkę lub spodeczek, a następnie „wmasuj” podkład w gąbkę. Podkład nakładaj posuwistymi ruchami zaczynając od czoła i kierując się ku brodzie. Ta metoda aplikacji daje większe krycie, będzie więc idealna dla cery problematycznej, tłustej lub trądzikowej. 

Dla zwiększenia efektu możemy nałożyć podkład mineralny na wcześniej nałożony na skórę krem BB.


Po testach tych trzech odcieni doszłam do wniosku, że najlepiej "wtapia się" w moją skórę podkład o nazwie Popcorn. To jego kupiłam w pełnym opakowaniu (a tak po prawdzie to kupił mi go mąż ;) na urodziny). Dotychczas nakładam go pędzlem baby Kabuki z Lily Lolo lub dużym Kabuki, który dołączony był do pudru Vita Liberata. Polubiłam się z minerałami, wyglądają na twarzy bardzo naturalnie. Dobrze się mi z nimi pracuje, a sama aplikacja jest bardziej czasochłonna i uciążliwa niż aplikacja płynnych podkładów. Co prawda jesienią i zimą lubiłam na twarz nałożyć "ciężki" podkład np. z Clarinsa, tak już wiosną i latem lubię lekkie minerały. Często nakładam je kem BB. Bronzer, rozświetlacz i róż ładnie się rozprowadzają i utrzymują w ciągu dnia na podkładzie Lily Lolo. Nie tworzą się plamy i nie ma większych trudności z pracą z pędzlem.


Na koniec jeszcze informacje o dostępności i cenach produktów. 

Kosmetyki marki Lily Lolo stacjonarnie widziałam w Drogerii Pigment w Krakowie. On line dostaniecie je na stronie Costasy.pl oraz mintishop.pl.

Cena podkładu 10g w 40ml słoiczku z sitkiem to 81,90zł lub wersja mini produktu 0,75g to 10,90zł. Pędzel Super Kabuki to koszt 91,90zł a wersja Baby Buki 54,90zł.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje bardzo za każdy pozostawiony komentarz :)

Copyright © 2014 Not Too Serious Blog , Blogger
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY