Które kule do kąpieli polecam? Zestawienie wypróbowanych przeze mnie marek - LUSH, Bomb Cosmetics, Sweet Bath, MDM

Kule do kąpieli są teoretycznie zbędnym produktem, w takim sensie, że przecież spokojnie umyjemy się żelem pod prysznic. Rach ciach, szybka sprawa, problem z głowy, jesteśmy umyci.  Zaoszczędzony  czas, pieniądze, woda. Oczywiście, ale przychodzi taki moment kiedy po ciężkim dniu, treningu ma się ochotę wyłożyć w ciepłej, pachnącej kąpieli. Wtedy z pomocą przychodzą kąpielowe umilacze. Małe i niepozorne lub kolorowe, przyciągające wzrok, cudnie pachnące kule do kąpieli. Napakowane olejkami, drobinkami, płatkami kwiatów, które po zanurzeniu w wodzie zmieniają jej kolor i często tworzą gęstą pianę. 

Przerobiłam już kilka produktów do kąpieli, chciałabym więc pokrótce opisać jak się sprawdziły, co o nich sądzę i po które sięgnę jeszcze raz.

Ministerstwo Dobrego Mydła

W ich asortymencie znajdziemy półkule do kąpieli. Ich waga to około 60g. Cena 5,50zł sztuka.


Pakowane są w biały papier na który naklejana jest informacja o produkcie. Dotychczas wypróbowałam półkulę:
  • czekoladową
  • różaną z glinką francuską
  • nagietkową


Małe niepozorne półkule, a po wrzuceniu do wanny sprawiły, że w całej łazience pięknie pachniało. Szczególnie wersja czekoladowa przypadła mi do gustu pod względem zapachu. Kule nie wytwarzają piany, ale natłuszczają wodę i wersja różana i nagietkowa dodatkowo zawierają płatki kwiatów. Półkule zawierają Masło Shea, olejki przez co skóra po kąpieli jest bardzo nawilżona i praktycznie nie trzeba jej już natłuszczać dodatkowo.Bomb Cosmetics

Maiłam wersję Morning Sunshine. Jej waga 160g. Cena około 14zł sztuka.


Pięknie wyglądająca kula, która zapowiadała się bardzo dobrze. Po odpakowaniu zapach był lekko cytrusowy, ale po wrzuceniu do wody zapach stał się mniej przyjemny. Kula zabarwiła wodę na żółty kolor i całość kojarzyła mi się z basenem do którego ktoś nasikał. Mało przyjemnie wspominam tą kąpiel. Co do efektu nawilżenia to nie był jakieś spektakularny.BOMB COSMETICS


Dziubek. Jego waga to 50. Cena to ok. 10zł.

Jak kula opisywana powyżej średnio przypadła mi do gustu, tak biało niebieska babeczka z dziubkiem już bardziej. Przyjemny owocowy zapach, woda zabarwiona na lekko niebieski kolor. Skóra była faktycznie nawilżona po kąpieli. 


SWEET BATH


Markiza do kąpieli. Jej waga to ok. 30g. Cena 1 sztuki to 3zł, pakowana po 5 sztuk.

Mała niepozorna, ciesząca oko. Tak w skrócie. Po wrzuceniu do wanny musuje i wypełnia łazienkę łanym zapachem. Mimo małego rozmiaru, nawilża skórę.


Mała kula z płatkami róż jest niestety niezidentyfikowanej marki. Niestety płatki róż zalegają na ściankach wanny i trudno jest je usunąć.LUSH


Think Pink Bath Bomb 90g kosztuje $5,25 lub 119Kč
Kula zabarwia wodę na różowo, przyjemnie pachnie, lekko słodkawo. Cała łazienka w czasie kąpieli wypełniona jest pięknym zapachem.


Avobath 180g kosztuje £3,50 lub 139Kč
Przyjemny lekki zapach, zabarwiona woda na miętowo. Nawilżenie skóry było wyczuwalne. Kula po wrzuceniu do wody, bardzo szybko musuje.


Comforter, 200g kosztuje £4,95 lub 165Kč

Mój absolutny faworyt wśród zapachów. Wystarczy wrzucić kawałek i w całej łazience pięknie pachnie. Miałam już dwa razy Comfortera i za każdym razem dzieliłam ją przynajmniej na trzy części. Zabarwia wodę na intensywnie różowy kolor, wytwarza pianę i pachnie słodko. Skóra jest nawilżona, ale dla mnie nie jest to tak bardzo intensywnie jak przy półkulach MDM.


Podsumowując, pod względem zapachu moim największym faworytem są kule z LUSH, szczególnie wersja Comforter, która dodatkowo tworzy pianę. Niestety przez wzgląd na utrudnioną dostępność - nie ma ich stacjonarnie w Polsce, nie mogę się w nie zaopatrywać. Dostaniemy je np. w Londynie, Berlinie czy Pradze.  Poza tym w tym zestawieniu są również najdroższe. Jeżeli chodzi o bardzo dobre nawilżenie skóry po kapieli to Ministerstwo Dobrego Mydła wychodzi na prowadzenie. Chętnie sprawdzę jeszcze produkty Sweet Bath, które wizualnie bardzo się wyróżniają. Z Bomb Cosmetics można trafić na fajny produkt jaki i się rozczarować, a za tą cenę można znaleźć coś fajniejszego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje bardzo za każdy pozostawiony komentarz :)

Copyright © 2014 Not Too Serious Blog , Blogger
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY